opec
09 مهر 1401 - 11:59

ستاد توسعه فناوری‌های نانو نمونه موفق توسعه تکنولوژی است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما الگوهای موفقی در توسعه تکنولوژی در کشور داریم و ستاد توسعه فناوری‌های نانو نیز یکی از این الگوهای موفق است.

- اخبار اجتماعی -به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ روح‌الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین افتتاح نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران گفت: ما الگوهای موفقی در توسعه تکنولوژی در کشور داریم، ستاد توسعه فناوری‌های نانو نیز یکی از این الگوهای موفق است البته ستاد های دیگری نیز وجود دارند که موفقیت‌های دیگری کسب کرده‌اند.

خبرگزاری تسنیموی تصریح کرد: ما معتقدیم امسال که سال دانش‌بنیان‌ها و سال شروع توجه به شرکت های دانش بنیان است. بزرگترین مشکل این کشور این است که باید توجه کنیم که از خام‌فروشی جلوگیری کنیم و مواد اولیه کشور که ثروت ملی است. ما یک کشور ثروتمند در حوزه نفت و معدن و .... هستیم اما آن چیزی که ارزش افزوده اصلی را ایجاد میکند توجه به حوزه فناوری است وگرنه اقتصاد تجارت صرف، اقتصاد چندان جذابی نیست. امسال و سال های دیگر برنامه‌های جدی رای حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایعی که شبکه های دانش بنیان را به کار می‌گیرند تا این رونق ملی اتفاق بیافتد و در این راه همراهی دستگاه‌های دولتی بسیار مهم است.

وی ادامه داد: وقتی وزیر محترم جهاد کشاورزی با تمام علاقه به حوزه دانش بنیان و شرکت های دانش‌بنیان در این نمایشگاه شرکت کرده و مسائل را مطرح می‌کنند و در سطحی بسیار بالاتر، مقام معظم رهبری توجه ویژه شرکت های دانش بنیان به حوزه کشاورزی را مطرح می‌کنند  همه این مسائل به این معناست که کشور آماده است تا بازار را در اختیار جوان‌ها قرار دهد.

آغاز سیزدهمین نمایشگاه فناوری‌ نانو/ تولید 1200 محصول نانو در 18 حوزه صنعتی

آغاز سیزدهمین نمایشگاه فناوری‌ نانو/ تولید 1200 محصول نانو در 18 حوزه صنعتیانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 762411