opec
31 شهریور 1401 - 13:58

برگزاری جشن شکوفه‌های حسینی با حضور ۳۰۰ نوآموز در حرم رضوی

جشن شکوفه‌های حسینی با حضور ۳۰۰ نوآموز در دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به تقارن روز شکوفه‌ها با ایام دهه آخر صفر، جشن شکوفه‌های حسینی را امروز پنجشنبه در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، به صورت نمادین و به نمایندگی از دانش آموزان خراسان رضوی برگزار کردیم.

آذر رشیدی بیان کرد: ۱۵۰ نوآموز دختر و ۱۵۰ دانش آموز پسر همراه والدین خود در این مراسم حضور داشتند که در انتها به رسم یادبود هدیه‌ای به هر کدام از این نوآموزان اهدا شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: بعد از سپری کردن دو سال بیماری کرونا، امیدواریم نوآموزان با حضور در حرم مطهر رضوی و با تاسی از امام معصوم، سال تحصیلی پر از خیر و برکتی را آغاز کنند.

رشیدی تاکید کرد: مراسم شکوفه‌های حسینی همچنین در تمامی مدارس خراسان رضوی برای تمام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: به علت حضور و اسکان زائران رضوی، مدارس در مشهد روز‌های دوم و چهارم مهرماه تعطیل است و مدارس در این کلانشهر از روز چهارشنبه، ششم مهرماه بازگشایی می‌شوند.

در روز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه هم مراسم غنچه‌های رضوی برای نوآموزانی که در دوره اول و دوم وارد مهدکودک می‌شوند، برگزار شد.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان رضویمشهد

شناسه خبر: 751875