opec
20 مرداد 1401 - 14:34

روسیه یک بالگرد و ۷ پهپاد اوکراینی را ساقط کرد

وزارت دفاع روسیه در بیانیه امروز خود در ارتباط با عملیات ویژه نظامی این کشور اعلام کرد: مسکو یک بالگرد و ۷ پهپاد اوکراینی را ساقط کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه در بیانیه ای در خصوص عملیات ویژه نظامی کشورش اعلام کرد: در نتیجه عملیات تهاجمی نیروهای متحد فعال، بیش از ۵۰ درصد از پرسنل تیپ های ۱۴ و گردان ۶۶ مکانیزه AFU از بین رفته است.

خبرگزاری مهردر بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: حملات عملیاتی- تاکتیکی وحملات نیروهای موشکی و توپخانه ای علیه تأسیسات نظامی در اوکراین ادامه دارد. به عنوان بخشی از جنگ علیه سکوهای پرتاب، ۳ سامانه راکتی چند منظوره گراد، ۲ توپخانه «آکاتسیا» و ۳ توپخانه هویتزر D-۳۰ از بین رفتند.

بیانیه وزارت دفاع روسیه در این باره اضافه می کند: هواپیمای جنگنده نیروی هوافضای روسیه یک فروند بالگرد Mi-۲۴ را نزدیک منطقه دنپروپتروفسک سرنگون کردند. همچنین، پدافند هوایی روسیه ۷ پهپاد را در منطقه خارکیف منهدم کرده است.

این بیانیه خاطر نشان کرد: ۲۶۷ هواپیمای اوکراینی و ۱۴۶ بالگرد، ۱۷۲۷ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۶۵ سامانه موشکی ضدهوایی، ۴۲۸۷ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، ۷۹۷ سامانه پرتاب راکت چند منظوره، ۳۲۹۰ توپ و خمپاره انداز صحرایی، ۸ دستگاه خودروی ویژه نظامی و ۸ دستگاه خمپاره‌ انداز نیز در جریان عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین از بین رفته اند.

این در حالیست که با آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند ماه سال گذشته)، تنش آفرینی‌ های محور غرب علیه مسکو به بهانه‌ های مختلف ادامه دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 565974