opec
31 شهریور 1401 - 14:59

۲۲ هزار دانشجو و دانش آموز کرمانشاهی زیر پوشش کمیته امداد هستند

کرمانشاه- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه گفت: ۲۲ هزار دانشجو و دانش آموز کرمانشاهی زیر پوشش کمیته امداد هستند.

پیمان ترکمانه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره برگزاری جشن عاطفه در آستانه شروع سال تحصیلی، اظهار کرد: برگزاری جشن عاطفه‌ها امسال از تاریخ ۲۴ شهریورماه آغاز و تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه داشته که طی امسال با برپایی ۲۶۰ پایگاه این جشن در استان کرمانشاه برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ پایگاه به صورت فعال در معابر عمومی و دفاتر کمیته امداد وجود دارند، افزود: این پایگاه‌ها به منظور جمع آوری کمک‌های مردمی در استان کرمانشاه برپا شده که در حال حاضر ۱۵۰ پایگاه مرکز نیکوکاری به طور رسمی در این راستا فعالیت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه تصریح کرد: علاوه بر جمع آوری کمک‌های نقدی افراد می‌توانند با شماره گیری #۸۸۷۷* و انتخاب گزینه مربوطه کمک‌های خود را به صورت مجازی برای شرکت در جشن عاطفه‌ها واریز کنند.

ترکمانه خاطر نشان کرد: چنانچه افرادی که کمک مالی داشته داشته‌اند مایل به صرف هزینه تنها برای کمک در استان کرمانشاه باشند می‌توانند از طریق کد دستوری #۰۸۳*۸۸۷۷* اقدام به پرداخت کمک‌های مالی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جشن عاطفه‌ها به مدت یک هفته در تمامی مدارس برگزار می‌شود، بیان کرد: جشن عاطفه با برگزاری در ۲ مرحله از طریق هماهنگی با آموزش و پرورش طی هفته اول مهرماه و با آغاز سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان در مدارس برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه به جمع آوری کمک‌های صورت گرفته به منظور کمک به دانش آموزان نیازمند، گفت: پس از جمع آوری این کمک‌ها لوازم مورد نیاز دانش آموزان نیازمند در هر مدرسه و یا مدارس حاشیه شهرها تهیه و تحویل داده می‌شود.

ترکمانه عنوان کرد: با وجود جمع‌آوری کمک‌های جشن عاطفه‌ها اما این اعتبارات کافی و پاسخگوی نیازهای همه دانش‌آموزان نیازمند نبوده که به همین دلیل با اختصاص اعتباری حدود یازده میلیارد تومانی از محل منابع کمیته امداد برای تامین شهریه و وسایل مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویانی که زیر نظر کمیته امداد هستند، اقدام می‌شود.

وی به تلاش‌های انجام شده برای تسریع در دسترس قرار دادن کمک‌های جمع‌آوری شده اشاره و افزود: با اعتبارات در نظر گرفته شده به همراه کمک‌های جمع‌آوری شده تلاش برای تهیه هرچه سریع‌تر و در دسترس قرار دادن دانشجویان و دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه عنوان کرد: ۲۲ هزار دانش‌آموز و دانشجو زیر نظر کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه وجود دارد که از طریق کمک‌های جمع آوری شده و اعتبار دریافت شده منابع دولتی مایحتاج تحصیلی آنها تهیه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 751809