opec
07 مهر 1401 - 19:46

وزیر جهاد کشاورزی: الگوی کِشت ویژه استان‌های کشور هفته آینده ابلاغ می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه الگوی کِشت ویژه استان‌های کشور هفته آینده ابلاغ می‌شود، گفت: شورای ویژه به ریاست استانداران در استان‌ها تشکیل می‌شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، سیدجواد ساداتی‌نژاد بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اول هفته آینده با توجه به قانون بودجه 1401 الگوی کشت برای استان‌های کشور ابلاغ می‌شود و سعی شده میزان مصرف آب کاهش پیدا کرده و بهره‌وری افزایش پیدا کند.

خبرگزاری تسنیمکاشانوی افزود: برای اینکه الگوی کشت را کشاورزان رعایت کنند شورایی در استان‌ها به ریاست استاندار تشکیل می‌شود و تلاش شده تا یارانه کود به کالاهای اساسی در الگوی کشت پرداخت می‌شود و بخشودگی که دستور رئیس جمهور بود به کالاهای اساسی تخصیص داده می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: رشد ارزش افزوده بخش کشاورری در ابتدای دولت منفی 5.4 بود و در بهار امسال منفی 0‌.8 رسید و این نشان می‌دهد تولید کشاورزی رشد خوبی داشته و امیدواریم منشاء تحولات در سال زراعی پیش رو باشد.

وی ضمن اشاره به رشادت‌های مردم کاشان در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: ظرفیت‌های کاشان ظرفیت‌های بی‌نطیری در شمال استان اصفهان است و لازم است تا از حداکثر ظرفیت در حوزه‌های مختلف به ویژه کشاورزی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های کاشان در حوزه شهرستانی نمی‌گنجد، افزود: بروکراسی اداری باعث شده است که همیشه مشکلاتی را برای این منطقه ایجاد شود در حالی که رویکرد دولت به تفویض اختیارات به ویژه در حوزه اقتصادی است.

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی/ چگونه صادرات سیب ایران به پاکستان از سر گرفته شد؟

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی/ چگونه صادرات سیب ایران به پاکستان از سر گرفته شد؟رونق تولید بذرهای با کیفیت دانه‌های روغنی و محصولات کشاورزی با 18 پروژه ملی

رونق تولید بذرهای با کیفیت دانه‌های روغنی و محصولات کشاورزی با 18 پروژه ملیآزادسازی 47 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی در فشافویه با حکم جهاد کشاورزی

آزادسازی 47 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی در فشافویه با حکم جهاد کشاورزیوزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه شهرستان کاشان مستعد توسعه رفاه اجتماعی است، ابراز داشت: با ظرفیت معمولی یک شهرستان، منطقه کاشان با مشکلاتی رو به رو بوده است و لازم است با تعویض اختیارات مشکلات این منطقه برطرف شود.

انتهای پیام/801

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 762215