opec
09 مهر 1401 - 16:31

حمله به آمبولانس‌ها در اغتشاشات جزو شنیع‌ترین رفتارها بود

بجنورد- رئیس سازمان اورژانس با اشاره به تخریب ۸۵ دستگاه آمبولانس توسط اغتشاشگران، گفت: حمله به آمبولانس‌های در حال مأموریت، جزو شنیع‌ترین رفتارهایی است که از اغتشاشگران انجام دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میعادفر پیش از ظهر شنبه در همایش تخصصی پدافند غیرعامل در نظام سلامت قطب شمال شرق کشور که در اسفراین برگزار شد، اظهار کرد: سالیانه ۴ میلیون و معادل ۸۰ درصد مأموریت اورژانس در منازل مردم انجام می‌شود که نشان از ارتباط و اعتماد عمومی به اورژانس است.

میعادفررئیس سازمان اورژانس با بیان اینکه اورژانس فرای از مرزبندی، در تمام زمان‌ها حافظ و نجات بخش جان انسان‌ها است، گفت: در حوادث اخیر در کشور، شاهد بودیم که دشمن به دلیل ترس و واهمه از اعتماد بین مردم و اورژانس به دنبال خدشه‌وارد کردن به این اعتماد بود.

فرایوی با اشاره به اینکه در جریان این اتفاقات حدود ۸۵ آمبولانس در استان‌های مختلف کشور دچار آسیب و از چرخه خدمات‌دهی به مردم خارج شد، افزود: متأسفانه حدود ۱۰ نفر از همکاران ما نیز دچار مصدومیت شدند.

میعادفر تصریح کرد: آسیب‌هایی که به اورژانس وارد شد سبب ایجاد اختلال در خدمت‌رسانی به مردم شد؛ حمله به آمبولانس‌های در حال مأموریت به مردمی که دچار بیماری بودند جزو شنیع‌ترین رفتارهایی است که از سوی دشمنان شاهد بودیم.

میعادفرجزورئیس سازمان اورژانس با بیان اینکه برنامه‌ریزی، مقابله و مراقبت از زیرساخت‌های نظام سلامت در حوزه پدافند غیرعامل موضوعی مهم است، گفت: غفلت و سهل‌انگاری در این حوزه منجر به خطر افتادن سلامت و جان هموطنان می‌شود لذا باید بیش از پیش نسبت به این مهم حساس بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 762250